ketonojik diyet 750x405 - Ketojenik Diyet

Ketojenik Diyet

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik diyet; yüksek yağ, yeterli   protein ve düşük karbonhidrat içeren bir diyettir. Çok kısıtlı karbonhidrat ve yüksek yağ içeren bu diyette yağların kullanılması kanda keton cisimciklerinin açığa çıkmasına yol açar. Bu nedenle ‘‘ketojenik diyet’’ olarak adlandırılır.

Ketojenik Diyetin Vücudunuzdaki Etkisi

Ketojenik diyetle beraber karbonhidrat alımınızı minimuma indirirerek yağları birincil enerji kaynağı olarak kullanmanızı sağlıyoruz. Bu yağlar vücutta parçalandığı zaman keton adı verilen küçük enerji molekülleri ortaya çıkıyor.

Ketojenik diyette amaç vücudun temel enerji yakıtı olan karbonhidratı yağlar ile değiştirerek yağ yakımı hızlandırmaktır.

Normal diyetlere göre yağ grubunun daha doyurucu olması, karbonhidrat grubuna göre daha uzun süre tokluk sağlaması, fiziksel ve zihinsel performansı arttırması gibi etkilerinin olduğunu destekleyen birçok çalışma vardır.

Vücudun yağlardan keton ürettiği moduna ‘’ketozis’’ denir. Fakat her diyette olduğu gibi yaşam boyu sürdürülebilir bir diyet değildir. Dönem dönem yapılabilir.

Kimler Ketojenik Diyet Uygulamamalı?

Genel olarak güvenilir bir diyet planı olsa da bazı sağlık sorunları olan kişiler için uygun değildir;

 • İnsülin ya da ilaç kullanımı gerektiren diyabet hastalarında,
 • Yüksek kan basıncı için tedavi gören kişilerde
 • Emziren kişilerde

Ketojenik Diyetin Faydaları Nelerdir?

 • Midenizi rahatlatır,
 • Akne problemini azaltır,
 • Mide yangısını azaltır,
 • Migren ataklarını azaltır,
 • Tatlı krizlerini azaltır,
 • Polikistik over sendromuna iyi gelir,
 • Beyin kanserinin tedavisinde yararlanılabilir.

Ayrıca Alzheimer, Parkinson ve kanser gibi yaygın ve tedavisi zor hastalıkların tedavisinde de yararlanılmaktadır.

Peki, Ketojenik Diyette Hangi Besinler Tüketilebilir?

Asıl önemli olan kısım burda başlıyor. Çünkü günlük enerjinizin büyük bir kısmı yağ grubundan, ortalama bir ölçüde proteinlerden ve çok az olan kısmı da karbonhidrat grubundan karşılanıyor.

Bu değerler

%5-10 Karbonhidrat

%15-25 Protein

%65-70 Yağ olarak sıralanabilir.

Karbonhidrat alımınız 20-50 gram arasında kalmalı , protein gereğinden fazla alınmamalı. Kilogram başına 1 gram protein yeterli olacaktır. Genelde yapılan hatalardan biri fazla protein alımıdır. Beslenmenin büyük kısmını yağ grubu oluşturuyor. Burada bahsettiğimiz yağlar avokado, çiğ kuruyemişler, ceviz, zeytin, zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar olarak adlandırdığımız besinlerden karşılanıyor.

Hangi besinleri tüketmemeliyiz?

 • Tahıllar. Buğday mısır yulaf pirinç vb
 • Şeker grubu: Bal, agave, akçaağaç şurubu, pekmez
 • Meyve: Elma, muz, portakal, karpuz, kavun
 • Kökler: Patates, tatlı patates

Serbest İçecekler

Tabiki önceliğimiz günlük en az 2-2.5 litre su. Bunun dışında çay ve kahve de güzel bir alternatif olabilir. Önemli olan şekerli içecekleri tercih etmemeniz. Kahvenize süt ya da kremayı çok az da olsa ekleyebilirsiniz. Maden suyu tüketebilirsiniz.

Ketojenik Beslenmeye Başladım, Vücudum Ketozise Girmiş Midir?

Bunu anlayabilmeniz için birkaç belirti ve test seçeneği bulunuyor;

 • Su içmede isteğinin artması,
 • Ağız kuruluğu
 • Tuvalet ihtiyacında artış
 • Nefeste koku

Bunun dışında size iyi hissettirecek göstergeler de bulunmakta;

 • Açlık hissinde azalma
 • Enerji artışı vb

Hangi testleri yapmak ketoziste olduğumu ölçebilir?

 1. Kan Keton Ölçeği
 2. Nefes Keton Analizi
 3. İdrar Çubukları

Kan Keton Ölçeği; Vücudunuzdaki ketonları ölçerken en doğru sonucu veren kan testidir. Parmaktan kan alınarak ölçülür. Fakat maliyeti yüksek bir seçenektir.

Nefes Keton Analizi; Kan keton ölçeğinden daha az maliyetli olup, genel keton seviyesi veren bir analiz yöntemidir. Fakat net ve güvenilir bir sonuç vermez.

İdrar Çubukları; Ketozisi ölçmenin en uygun ve kolay yolu idrar çubukları testidir. Eczanelerde bulabilirsiniz. Çubuğu idrara batırdığınızda renk skalasına göre keton değeriniz çıkıyor. Fakat bu yöntemde de sıvı tüketim miktarınıza göre yanıltıcı olabiliyor. Bunun dışında uzun süre ketojenik diyet uygulamasında yanlış sonuç verebilir.

En az 3 gün ketojenik beslenme uyguladıktan sonra bu testleri uygularsanız daha sağlıklı sonuç alırsınız.

 

 Ketojenik  Diyetin Başlangıcında Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

Baş ağrısı                              Kabızlık,

Yorgunluk                              Ağız kokusu

Gerginlik                                 Mide Bulantıaı

Baş dönmesi

Vücudunuz yeni beslenme düzenine alıştıkça bu semptomların etkisi azalırken, etkiler genellikle bir hafta içerisinde tamamen kaybolur.

neden kisiye özel diyet yemek paketleri - Neden Kişiye Özel Diyet Yemek Paketleri?

Neden Kişiye Özel Diyet Yemek Paketleri?

neden kisiye ozel diyet yemek paketleri - Neden Kişiye Özel Diyet Yemek Paketleri?

Ne kadar sağlıklı besleniyorsunuz? Ya da rutin ilerleyen bir süreçte istediğiniz vücuda sahip olmak için ne yapıyorsunuz? Bu gidişata ‘DUR!’ dediğiniz zaman ilk iş bir diyetisyene gitmek oluyor. Size özel olarak hazırlanan diyet listesini uygulama aşamasında bir, iki, üç derken dördüncü gün bir bakmışsınız eski düzen devam ediyor. Oysaki o diyet listesi size özel hazırlanmıştı. Günlük iş temposu, koşturma derken yemek için ayırdığınız kısa zaman diliminde diyet listenizdeki yemekleri bulmanız ve tüketmeniz bir hayli zor oluyor. Diyete başlayan her insanın yaşadığı bu zorluğun çözümü olarak diyet yemek paketleri ortaya çıktı. Diyetisyen desteği ile hizmet veren HEALTHFIT, diyet listenizdeki yemeklerinizi öğünler halinde hazırlayarak sizlere ulaştırılıyor.

Kişiye özel diyet yemek servisinde seçmiş olduğunuz yemek paketleri sizlerin vücut kitle indeksine uygun ve diyetisyen kontrolünde hazırlandığı için diyet sürecinden daha hızlı verim almanızı sağlar. Her insanın yağ oranı, vücut kitle indeksi aynı olmadığı için herkese aynı kalori değerlerine sahip diyet yemek paketini sunmak doğru olmayacaktır. Bundan dolayı kişiye özel diyet yemek paketleri diyet sürecinden daha hızlı sonuç almanıza ve sizin vücut isteklerinizi karşılamanıza yarayacaktır. Kilo vermek isteyenler, kilo almak isteyenler, kas yapmak isteyenler için farklı beslenme programları uygulanmaktadır. Sizin için düşünülerek hazırlanan kişiye özel diyet yemek paketleri kalori miktarına göre çeşitlilik göstermektedir.

Diyet Yemek Siparişiyle Diyet Yemekleri Kapınızda! 
Diyet yemeklerine ulaşamadığınız için uygulayamadığınız diyet listenizi kapıya teslim diyet yemek paketleriyle uygulayabilirsiniz. Diyet yemek paketinizi vücut değerlerinize ve isteklerinize göre belirledikten sonra diyet yemek siparişinizi verebilirsiniz. Diyet yemek siparişinde 30 gün boyunca 90 çeşit yemek ile hizmet veren HEALTHFIT her gün diyet yemekleri kapınıza getirmektedir. Diyet listenizdeki yemeklerinizin öğünler halinde hazırlanması size diyet sürecinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Bir türlü düzenli olarak yürütemediğiniz diyet listesini HEALTHFIT sizlere özel olarak hazırlayarak getirmektedir. Dengeli beslenme ve egzersizler sonucunda istediğiniz vücuda neden kavuşamayasınız? Size özel hazırlanan kişiye özel diyet yemek paketleriyle sağlığınızdan ödün vermeden dengeli ve düzenli beslenebilirsiniz.

gunluk diyet yemek paketi menusunde neler var - Günlük Diyet Yemek Paketi Menüsünde Neler Var?

Günlük Diyet Yemek Paketi Menüsünde Neler Var?

gunluk diyet yemek paketi menusunde neler var - Günlük Diyet Yemek Paketi Menüsünde Neler Var?

Günlük diyet yemek paketleriyle, ‘Bugün ne yesem?’ diye düşünmeyin. Ofise, iş yerinize ve evinize teslim edilen diyet yemeklerde Healthfit sizlere zengin menü seçenekleriyle hizmet vermektedir. Diyet yemek paket servisine başlamadan önce günlük almanız gereken kalori miktarının belirlenmesi gereklidir. Diyet sürecinde yediğimiz gıdaların kalori miktarını hesaplamak ve diyete sadık kalmak her zaman bizi zorlayan faktör olmuştur. Özellikle çalışırken dengeyi tutturamadığımız için sonuç hep hüsranla sonuçlanmıştır. İmdadımıza yetişen ve diyet yemek servisinde bizlere kalori miktarlarına göre hazırlanmış olan diyet yemekleriyle her gün ve her öğün farklı lezzetlerle güne başlayabilirsiniz.

Günlük ne kadar kalori almanız gerekiyor?
Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için vücut yapınıza uygun diyet sürecine girmeniz gereklidir. Diyet demek can alıcı iştah kabartan yemeklerden tamamen uzak duracağınız anlamına gelmiyor. Kararında ve yeteri kadar tükettiğiniz zaman hoşunuza gidebilecek bir diyet süreci geçirebilirsiniz. Diyet yapan insanların halsiz ve bitkin olması doğru bir diyet süreci yaşamayışından kaynaklanır. Kişinin vücut fonksiyonlarını yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için günlük alması gereken besinler vardır. Bu besinleri vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarına göre belirledikten sonra fazla dengeli ve sağlıklı beslenme için bir adım atabilirsiniz. Healthfit diyet yemek servisinde sizlere kalori miktarı hazırlanmış paketler sunmaktadır. 1100 Kcal, 1500 Kcal ve 1800 Kcal değerlerine sahip diyet yemek paketlerinden size uygun paketi tercih ederek her gün kapınıza kadar getirmektedir.

Healthfit diyet yemek servisinde yemekleri hazırlarken kişinin yaş, boy ve kilo değerlerine uygun olarak belirlemektedir. Kişinin kas kaybını önlemek için protein değeri yüksek gıdalar tüketmesi gereklidir. Et, balık, tavuk veya hindiyi bir öğünde yer verilmesi almanız gereken günlük besin değerlerini karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Healthfit ile bir gün boyunca neler tüketeceksiniz?
Güne güzel bir kahvaltıyla başlayarak tüm günü zinde geçirmeye talipsiniz ☺ Örnek diyet yemek menüsüyle Healthfit ’in Bir gün boyunca size nasıl bir paket getirecek bir bakalım;
1.Gün Diyet Yemek Paketini Açıyoruz: Sabah kahvaltısında enfes kuru meyvelerin ceviz ile harmanlandığını diyet chia puding ile enerjisi bol bir besini bir güzel tüketiyoruz. Öğlen yemeğinde etli bir şeyler olsun denilmiş ve ızgara fit köfteyi köz patlıcan salata ile taçlandırılmış. Akşam yemeğine kadar midenizi bastırmak içinse ara öğün olarak ananas ve çiğ kajuyu tüketebilirsiniz. Akşama ise fesleğen sosuyla harmanlanmış yeşilin en güzel haline bürünmüş bir spagetti ile günü kapatabilirsiniz.

Sağlıklı besinlerin iştah kabartan lezzetlerini kapımıza kadar getiren Healthfit ile size 30 gün boyunca 90 çeşit diyet yemek ile her günü ayrı yaşayın. Diyet yemek paketlerini satın almak ve örnek diyet yemek menülerini incelemek için Healthfit sitesini ziyaret edebilir veya 0850 840 9359 ücretsiz danışma hattını arayabilirsiniz. Her güne sağlıklı ve fit uyanmanız dileğiyle ☺

ana yemeklerinizi ara ogunlerle destekleyerek az ve sik sik yiyin - Ana Yemeklerinizi Ara Öğünlerle Destekleyerek Az ve Sık Sık Yiyin!

Ana Yemeklerinizi Ara Öğünlerle Destekleyerek Az ve Sık Sık Yiyin!

ana yemeklerinizi ara ogunlerle destekleyerek az ve sik sik yiyin - Ana Yemeklerinizi Ara Öğünlerle Destekleyerek Az ve Sık Sık Yiyin!

Diyet yapanların her zamana duyduğu ancak hayata geçirmekte zorlandığı noktalardan bir tanesi öğünleri bölerek yiyebilmektir. Tek bir öğünde tüm gün almanız gereken besinleri tüketirseniz haliyle sonu olmayan bir sürece adım atmış olacaksınız. Öncelikle diyet yaptığınız için en sevdiğiniz yemeklerden tamamen uzak duracağınızı aklınızdan bir çıkarın. Sağlıklı beslenme programlarını fiziksel aktiviteler ve sporla birleştirdiğiniz zaman aslında olmak istediğiniz forma gelmek o kadar da zor değil. Bu duruma önce kendiniz inanmalı ve hayatınızı buna göre şekillendirmelisiniz. Vücudun bir biyolojik saatinin olduğunu ve saati geldiğinde bir alarm gibi çaldığını unutmamak gerek. Her gün alışık olduğu saat diliminde yemek yerseniz vücut kendi düzenini oturtarak doğru bir şekilde ilerler. Sabah, öğle ve akşam ana yemeklerinizin saatini belirleyip ve mümkün olduğunca akşam yemeğini 7’den sonraya bırakmayarak kendi vücut düzeninizi oluşturabilirsiniz.

Vücudunuzun bir gün boyunca ihtiyacı olan besinleri almadığınız takdirde tam olarak çalışmayarak size halsizlik ve yorgunluk olarak tepki gösterecektir. Diyet yapmak demenin aç kalmak olmadığını bildiğiniz zaman sadece yediklerinize dikkat ettiğiniz zaman kilo verebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Ana yemeklerinde sağlıklı yağı ve tuzu kontrol altına alınmış besinler yiyerek günlük almanız gereken kalori miktarını tamamlayabilirsiniz. Günlük hayatı yoğun geçen biri için öğünlerin zamanı ve yemeğin hazırlanmasını sağlamak zorlu bir maratona dönüşebilir. Bu yüzden çalışan ve yoğun bir güne sahip kişiler için uzman diyetisyen eşliğinde hazırlanan adrese teslim diyet yemekleri hizmetleri bulunmaktadır. Diyet yemek servisiyle size ulaştırılan sağlıklı besinler sayesinde öğünleri daha rahat bölebilirsiniz. Aslında öğünlerde az yediğiniz zaman vücudunuzda ki rahatlamayı kendiniz de hissedeceksiniz. Ana öğünlerde yeteri kadar size ulaştırılan diyet yemekleri yavaş yavaş tüketmelisiniz.

Ana öğünlerde kendinizi kaybetmişçesine her bulduğunuzu iştahla yemek istemiyorsanız öğün aralarını doldurmanız gerekiyor. Masaya hiç doymayacak gibi oturursanız yemeğin sonunda sofradan ayrılamazsınız ☺ Bunun için ara öğünlerle yeme isteğini bastırır ve var olan açlığı ortadan kaldırırsınız. Günlük diyet yemek satın aldığınız zaman ana öğünlerin yanında sizlere ara öğün seçenekleri de sunulmaktadır. Ana ve ara öğünlerin hazır olarak sunulması diyet programınıza uymanıza büyük katkı sağlamaktadır. Ara öğünlerde genellikle yoğurt, çiğ kuruyemiş ve muhallebi gibi açlığınızı bastıracak sağlıklı ürünler tüketmeniz sağlanmaktadır.

Ana ve ara öğünlerinizi kendi vücut biyolojik saatinizi belirleyecek şekilde tüketerek düzenli bir beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz. Öğün aralarındaki saat dilimini uzun tutmayarak az ve sık yemek yiyerek fit ve sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz. Yoğun temponuzda diyet yemeklerinizi kapınıza kadar getiren Healthfit ile tanışarak sizde öğünlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

yaz meyve ve sebzeleri diyet yemek paketleriyle kapiniza geliyor - Yaz Meyve ve Sebzeleri Diyet Yemek Paketleriyle Kapınıza Geliyor!

Yaz Meyve ve Sebzeleri Diyet Yemek Paketleriyle Kapınıza Geliyor!

yaz meyve ve sebzeleri diyet yemek paketleriyle kapiniza geliyor 1 - Yaz Meyve ve Sebzeleri Diyet Yemek Paketleriyle Kapınıza Geliyor!

Sıcak yaz günleri iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Yaz meyve ve sebzeleri de tezgahlardaki yerini çoktan aldı. Tezgahları süsleyen sebze ve meyveler usta ellerle buluştuktan sonra bizlerin sofralarında da baş köşede kuruluyor. Yaz gelince yenilen yemekler daha da bir hafifler, kışın pek de gözümüze batmayan kilolar yaz gelince bizi daha fazla rahatsız etmeye başlar. Yediğimize içtiğimize çokça dikkat ederek aman deyip bıraktığımız yemeklerin sayısı haliyle artış gösteriyor. Havalar sıcak olunca yemeklerde insanı daha da bir ağırlaştırıyor sanki. Neyse ki sonunda içimizi ferahlatacak nefis yaz yemeklerine kavuşuyoruz. Tadına doyum olmayan meyvelere bütün bir kış hasret kaldığımızı ancak onlardan bir ısırık aldığımız zaman anlayabiliyoruz ☺

Peki ya diyet yapanlar bu enfes tatlardan nasıl faydalanacak? Çalışırken diyet yapmanın zorluğunu yaşayanlar diyet yemek paketlerinden mutlaka haberdardır. Özenle kişiye özel olarak hazırlanan diyet yemek menülerinde yaz meyve ve sebzeleri de yerini aldı. Yazın kavurucu sıcaklarında hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanız için sizlerin beslenme alışkanlıklarını düzenleyen diyet yemeklerde yaz sebzelerine yer açın. Hava şartlarından dolayı vücudunuz normalden daha fazla terleyecek ve su kaybınız daha fazla olacaktır. Vücut dengenizi korumanız ve kaybettiğiniz sıvı miktarını geri kazanmanız gereklidir. Neyse ki yaz meyvelerinde ve sebzelerinde ihtiyacımız olan besinleri almamız mümkün.

Yoğun çalışma temposunda yaza hazırlık için diyet yapmakta zorlandığınızı biliyoruz. Yazın iştah kabartan yemeklerinden diyet yapıyorsunuz diye mahrum olacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz ☺ Çünkü Healthfit diyet yemek siparişinde hazırlamış olduğu diyet yaz menülerinde ihtiyacınız olan besinleri sizlere sunuyor. Yazın vazgeçilmez meyvelerinden biri olan erik antioksidan bakımından zengin olması ve hazmı kolaylaştırmasıyla diyet menülerinde çoktan yerini aldı. Karpuz serinletici etkisi ve bol C vitamini içermesiyle sofralardan eksik olmayacak bir meyvedir. Ayrıca sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlayan karpuzun kalp sağlığını da koruduğu bilinmektedir. Karpuz ve eriğin yanı sıra kavun, şeftali, kiraz, üzüm, çilek ve armutta vazgeçemediğimiz yaz meyveleri arasında.Kalori miktarları göz önüne alınarak hazırlanan diyet yemek paketlerinde kilo kontrolünüzü sağlayarak yaz meyvelerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Yazın doyurucu sebzeleri ana öğünlerde sizlerle. Taptaze mevsim domatesinden hazırlanmış menemenin öğle yemeğinde sizlere eşlik etmesini istemez misiniz? Taze fasulye, bezelye, kabak ve patlıcanı da unutmayalım. Sofralara yakışan ve formunuzu korumanıza yardımcı olacak yaz sebzelerini özenle hazırlayan Healthfit diyet yemek siparişinizle sizlerin adresine teslim etmektedir. Sizde bu yazın sebze ve meyvelerini düzenli olarak tüketmek, formunuzu korumak isterseniz bizleri arayabilirsiniz. 0850 840 9359 danışma hattımızdan bizleri arayarak kalori miktarına göre hazırlanmış yaz menülerinden oluşan diyet yemek paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Adresinize teslim edilen diyet yemeklerle size yazın enfes tatlarından mahrum kalmayın.

yaza fazla kilolardan kurtulmus olarak baslayin 1 1 - Yaza Fazla Kilolardan Kurtulmuş Olarak Başlayın!

Yaza Fazla Kilolardan Kurtulmuş Olarak Başlayın!

yaza fazla kilolardan kurtulmus olarak baslayin - Yaza Fazla Kilolardan Kurtulmuş Olarak Başlayın!

Yaza Merhaba ☺ Deniz, kum ve güneş üçlemesinde birde fazla kilolara yer vermek istemiyorsanız o zaman sıkıştırılmış diyet programları başlasın. Sıcak yaz günlerinin başlamasıyla hepimizi bir telaş sardı. Kışın özenle sakladığımız fazla kilolarımız yaz gelince büyük bir zevkle gün yüzüne çıkacaklar, peki ya biz bu kilolarla ne yapacağız? Kilolarıyla başı dertte olanların keyifli bir yaz geçirmeleri ve istedikleri vücuda sahip olmaları için bir önerimiz var. Yazın geçireceğimiz küçük hafta sonu kaçamakları ve uzun dönem tatillerinde kendinizi plajlarda görmek için fazla kilolarınızdan arınmış olmak size mutluluk verecektir. Kısa sürede uygulayacağınız diyet programlarıyla kendinizi sıkı bir diyetin içerisinde bulabilirsiniz. Tabi ki aç kalarak değil ☺ Diyetin bir aç kalmak olduğunu ve tatsız tuzsuz yemeklere mahkum olmak olduğu algısını tamamen yıkmak ilk amaçlarımız arasında. Ancak şimdi yaza fazla kilolardan kurtulmuş fit bir vücutla merhaba demeniz için birkaç tüyo ve tavsiyede bulunmak için buradayız.

Çalışırken diyet yapmak bir hayli zor olsa gerek. İş yerinizin yakınlarında diyet yemek servisi veren bir restoran bulabilmeniz pek de mümkün olmayabilir. Diyet yemeklerin yalnızca bir öğün değil tüm gün yenilmesi gerektiğini düşünürsek tüm bu zincirlemeyi tutturmak için biraz fazla çaba sarf etmelisiniz. İşten eve geldiğiniz zaman atıştırmalık bir şeyler istediğiniz zaman eliniz hep cips, bisküvi gibi kalori oranı yüksek besinlere gidecektir. Birde akşam saati olduğu için bu kaloriler size direkt kilo olarak geri dönecektir. Yazın başlamasına sayılı günler kala bu kilolara asla yer vermiyoruz değil mi? Ama atıştırmalık bir şeyler hazırlamaya da çok üşeniyorsunuz? Evet, sizleri tüm günün bugün ne yemek yiyeceğim stresinden kurtaracak bir önerimiz var.

Diyet yemek paketleriyle tanışma vaktiniz geldi. Kişiye özel olarak hazırlanan bu diyet yemekleriyle yaz gelmeden tanışmanız çok iyi olacak. Günlük olarak sizlere yemeğe hazır bir şekilde taze ve lezzetli olarak kapınıza kadar getirilen diyet yemekleriyle daha kararlı ve sağlam bir diyet süreci geçirebilirsiniz. Diyetinizi bozmanızı sağlayan engelleri ortadan kaldıran Healthfit diyet yemek paketleri sizi düşünülerek hazırlanır ve istediğiniz konuma getirilir. 30 gün boyunca sizlere 90 çeşit yemek ve atıştırmalıklara servis yapan Healthfit yaza istediğiniz vücuda sahip olarak girmenizi sağlamaktadır.

Sizde iş yoğunluğundan dolayı yediğinize içtiğinize dikkat edemiyor ve istemediğiniz şekilde kilo alımına devam ediyorsanız artık bu gidişata bir son verin. Healthfit ile tanışarak yaza fazla kilolarınızdan kurtulmuş ve fit bir vücutla merhaba diyebilirsiniz. 10 günlük, 20 günlük diyet programlarıyla hızlandırılmış programlara katılabilirsiniz. Hemen şimdi sizde 0850 840 9359 numaradan ücretsiz danışma hattımızı arayarak diyet yemek servisi hakkında bilgi alabilir ve yaza mutlu başlayabilirsiniz.

sosyallesirken formunuzu koruyabiliyormusunuz - Diyet Yemek Paketleriyle Sosyalleşirken Formunuzu Koruyun!

Diyet Yemek Paketleriyle Sosyalleşirken Formunuzu Koruyun!

sosyallesiyorken formunuzu koruyabiliyormusunuz - Diyet Yemek Paketleriyle Sosyalleşirken Formunuzu Koruyun!

Sosyal hayatınızda kilo kontrolünüzü sağlayabiliyor musunuz? Diyeti bir zorunluluk haline getirenler için bu süreç her zaman sancılı geçmektedir. Küçük kaçamaklar yaparak arkadaşlarla veya ailemizle çıktığımız bir akşam yemeği bu zorunluluktan kaçış yolu gibi görünmektedir. Ancak gözden kaçırılan nokta bu kaçamakların sayısı arttıkça bir bakmışsınız diyeti tamamen bozmuşsunuz. Sonrasında bozulan diyetler zayıflama veya sağlıklı beslenmeye dair inancınızın tükenmesi anlamına gelmektedir. Her defasında bir bahane bularak bozduğunuz diyetinizde baş düşman sizin sosyalleşmeniz mi? Sevdiğiniz insanlarla oturup bir şeyler yiyemeyecek misiniz? Her şey rutin devam etse hiçbir problem olmayacak ama biraz ipin ucu kaçtı mı tutmak ne mümkün? Sizi bu kadar zorlayan ve diyetin bozulmasına sebep olan noktaları tespit ederek tüm bunları temelinden yok etmeniz gerekiyor.

Hiç doymayacak gibi mi hissediyorsunuz?

Sanki hiç yemek yememişsiniz de dışarı çıkınca ilk defa yemeklerle tanışmış gibi mi hissediyorsunuz? Evet, tam olarak böyle olmalı. Yoksa bu iştahın başka açıklaması olamaz ☺ Bizi kokusuyla cezbeden bir hamburgere kim hayır diyebilir ki? Hem de karnımız zil çalıyorken. Asla karnınızdan gelen bu sesleri duymazdan gelemeyecek ve sonunda yenik düşeceksiniz. Günlük rutinde belirli bir düzende öğünlerini tüketmeyen insanların en büyük zaafına yenik düştüğü sahnelerdir bunlar. Öğünleri atlayarak ve dengesiz tüketen biri sosyal hayata adım attığı an kendini özgür bırakır. Düzenli bir beslenme alışkanlığı olmadığı için tüm yiyeceklerini tek bir öğüne sığdırarak hiç doymayacakmış gibi hisseder ve ne bulduysa yemeye başlar. Bu yüzden öğünler arasındaki zaman dilimini kısaltın ve çok fazla acıkmadan kararında doğru besinleri tüketin. Rutin hayatınızda bu düzeni oturttuğunuz zaman küçük kaçamaklar yaptığınızda kendinizi daha iyi koruyabilirsiniz. Peki, iş yoğunluğunda sağlıklı beslenme dengesini nasıl koruyabilirim diyorsanız size bir tavsiye; diyet yemek paketlerine bir göz atmanız olacaktır. Diyet yemek paketleri size özel olarak hazırlandığı ve her öğünün ayrı ayrı olmasından dolayı size bir düzen kazandırmaktadır.

Günlük hayatınızda beslenme düzenini oluşturmak ve sağlıklı yemekler tüketmek için adrese teslim diyet yemeklerinden faydalanabilirsiniz. Sosyal yaşantınızı etkileyen rutin hayatınızda dengeyi tutturduğunuz zaman bu düzeni tüm yaşantıya yaymak daha kolay olacaktır. Kapınıza kadar gelen sağlıklı besinler sizin uzun süre aç kalmanızı engelleyecektir. Çünkü her öğün önceden planlanmış ve hazır bir şekilde sizlere sunulduğu için sizin öğün zamanlarını ayarlamanız daha kolay olacaktır. Ana öğünler ve ara öğünler olarak sizlere sunulduğu için açlık hissiniz olmayacaktır. Kendini uzun süre aç hisseden birinin metabolizma hızı yavaşlar bu nedenle açlık hissi bastırılamayacak düzeye çıkar. Haliyle kafasını dağıtmak ve keyifli zaman geçirmek için kendine ayırdığı bu zaman dilimi yemeğin dozunun kaçmasına sebep olacaktır.
Adrese teslim edilen diyet yemek paketleriyle sosyal hayatınızı kontrol altına almak ve sağlıklı beslenmeye adım atmak için Healthfit ile iletişime geçebilirsiniz.

diyet yaparken uymasi gereken olmazsa olmaz kurallar - Diyet Yapanların Uyması Gereken Olmazsa Olmaz Kurallar

Diyet Yapanların Uyması Gereken Olmazsa Olmaz Kurallar

olmazsa olmaz kurallar - Diyet Yapanların Uyması Gereken Olmazsa Olmaz Kurallar

Aynaya baktığınızda gördüğünüz görüntü sizi rahatsız mı ediyor? Her defasında başlayıp yarıda bıraktığınız sayamadığınız kadar diyet listeniz mi var? Bu sefer olacak diyerek başladığınız bu diyetiniz hüsranla sonuçlanmasın. Her zaman söylenildiği gibi diyete önce beyinde başlamak gerekir. Kafamızda bazı şeyleri netleştirerek bir karar verdikten sonra verdiğimiz bu kararı destekleyecek hamleler yaparak sonunda kazanan siz olabilirsiniz. Sonuçta aynada görmek istediğiniz görüntü sizin ellerinizde. Yaşam tarzınızda yaptığınız değişiklikler ve kuralların sonucunda sizde hayalini kurduğunuz vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi ki sancılı ve zor geçen bir süreç olacak ancak bu yolda başarıya ulaşanları görmek sizi motive edecektir.

Kararınızdan Vazgeçmeyin

Çıkmış olduğunuz bu yolculuktan sizleri alıkoyacak birçok engelin olduğu bilerek işe başlayalım ☺ Aileniz, arkadaşlarınız ve diğer insanlar özgürce hareket ederken kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ancak bu durumun sizi hedeflerinizden alıkoymasına izin vermeyin! Bu süreçte sizin hevesinizi kıracak bu etmenleri göz ardı edin ve sonuca odaklanın. Verdiğiniz bu karardan sizi döndürecek ve olumsuz etkileyecek kişileri ve durumları yok sayın ve hedefinize ulaştığınız zaman yaşayacağınız mutluluğu düşünün. Kararınızdan vazgeçmeniz demek o her defasında tekrar bıraktığınız diyetin en başına dönmeniz demektir. Aynı yolları tekrar tekrar yürümek size bıkkınlık hissi verecek ve bir sonrakinde daha da umutsuz olmanızı sağlayacaktır ki buda sizi umutsuzluğa götürecektir. Diyet sürecinde verdiğiniz bu karardan vazgeçmeyin ve bu işi bir kere kafada bitirin!

Sağlıklı ve Doğru Beslen

Diyet zincirleme ilerleyen bir süreçtir. Birbiriyle ilişkili devam eden bu süreçte bir halka koptuğu zaman her şeye sil baştan başlamanız gerekebilir. Verdiğiniz bu kararda en önemli halkanın beslenme olduğunu biliyoruz. Sağlıksız gıdalar ve dengesiz beslenmenin sonucu aldığınız kilolardan kurtulmak için yediğinize içtiğinize artık dikkat etmeniz gerekiyor. Vücudunuzun temel olarak ihtiyacı olan besinleri kalori miktarına dikkat ederek tüketmelisiniz. “ – Çalışırken bunu başarmak pek de mümkün olmuyor. “ dediğinizi duyar gibiyim ☺ Evet iş yoğunluğundan ötürü ne yediğimize değil de hemen yiyip karnımızı doyurmaya bakıyoruz. Ancak bir karar verdiniz ve bunu desteklemeniz gerekiyor. Her gün kendinize diyet yemeklerini hazırlayarak veya diyet yemek servisinden yararlanarak iş yerinde yediklerinize dikkat etmelisiniz. Hazırlama kısmında bir düzen tutturamadığımız için ikinci tercih bizim kurtarıcımız olacaktır. Hemen sizlere diyet yemek paketlerinden kısaca bahsedelim; Size özel menüler ile diyetisyen eşliğinde hazırlanan diyet yemek paketleri günlük olarak öğünler halinde sizlere sunulduğu için kendinize koyduğunuz kurallara uymanızı sağlar. Diyet yaparken ana öğün ve ara öğünler halinde her günün yemeğinin diyet yemek paketleriyle sizlere ulaşmasıyla sağlıklı beslenme kuralına uymuş olacaksınız. Özellikle iş yerinde bu kuralı göz ardı ettiğinizi düşünüyorsanız mutlaka diyet yemek paketlerinden yararlanmanız gerekiyor.

Günün son kapanışını akşam 18 : 00 ‘da en geç 19 : 00 ‘da bitirmelisiniz ☺ Akşam tüketilen yemeklerin size kilo olarak geri döndüğünü düşündüğümüz zaman geç saatlere kalmadan yemek faslını kapatmanız gereklidir. Sağlıklı beslenmek için diyet yemek servisinden destek alıyorsanız size getirilen yemeklerin bir düzeni ve sırası olacağından geç saatlere kadar gelen yemekleri tüketmiş olacaksınız. Diyet yemek servisinden yararlanmak isterseniz Healthfit kapıya teslim diyet yemek servisinden destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve doğru beslenmenin yanı sıra dün içerisinde belirli saatlerde spor yaparak vücudunuzun yağ yakımını hızlandırmanız gereklidir. Diyet sırasında uymanız gereken kuralları yerine getirdiğiniz sürece hayalinizdeki vücuda ulaşmanız o kadar da zor değil.

sagliksiz ve dengesiz beslenme hayatimizi olumsuz etkiliyor min 1 - Sağlıksız ve Dengesiz Beslenme Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor

Sağlıksız ve Dengesiz Beslenme Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor

sagliksiz ve dengesiz beslenme hayatimizi olumsuz etkiliyor min - Sağlıksız ve Dengesiz Beslenme Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor

Haşlanmış gıdalar tüketiyor musunuz? Ya da rafine edilmiş besinlerle aranız nasıl? Vücudumuza zarar verecek besinler her zaman ilgimizi çekmiştir. Vücudumuzu etkileyerek bizlerin yaşam verimliliğini düşüren bu yiyeceklerin devamında bizleri üzücü bir sonun beklediğini hatırlatalım. Çeşitli işlemlerden geçerek sofralarımıza gelen besinleri ne kadar irdeliyoruz? Sorgusuz sualsiz tükettiğimiz yiyecek ve içecekler yaşantımızı etkiliyor. Bizlere tatsız tuzsuz gelen ve hiç de ilgimizi çekmeyen besinlere aslında ne kadar da ihtiyacımız var farkında değiliz. Canla başla yemek istediğimiz işlenmiş gıdalardan uzak durmamız gerektiğini ne zaman anlayacağız? Bizi kaçınılmaz bir sona götüren bu besinlerden kendimizi korumadığımız zaman neler olacak?

Vücut gerektiği gibi çalışmayacak;

İhtiyacı olan besinleri alamayan vücudumuz en sonunda bizlere tepkisini gösterecektir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu tepkilerden yaygın olanları sizlerle paylaşalım. Öncelikle sağlıksız hazır gıdalar ve fast food yiyeceklerin hakim olduğu bir beslenme alışkanlığının sonucu yüksek ihtimalle fazla kilolar olacaktır. Bütünüyle uzak durmamız gereken bu yiyecekleri sık sık tüketiyorsak alacağımız kiloları önceden kabullenmişiz demektir. Ülkemizde her 5 kişiden 1’nin obez olduğu kanıtlandığına göre kabullenmeyen insanların olduğunu düşünmek biraz da olsa içimizi ferahlatıyor. Ancak bu sayının giderek artması bizleri korkutmuyor da değil.

Hızla alınan kiloların peşinden birde kronik rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Kilonun ve dengesiz beslenmenin beraberinde getirdiği kronik rahatsızlıklar hayatın tadını tuzunu kaçıracağa benziyor. Kolesterol, tansiyon, bağırsak, kalp rahatsızlıkları ve mide hastalıkları oluşabilecek hastalıklardan yalnızca aklımıza gelenler. Günlük yaşantımızı da birinci derece etkileyen beslenme alışkanlıklarımıza bir çare bulmalıyız. Dengesiz ve yetersiz beslenmenin sonucunda artık dikkatimizin azaldığını, önemli bilgileri daha çabuk unuttuğumuzu ve artık ileriye dönük kurgulamalarda eksik kaldığınızı göreceksiniz.

Nasıl beslenmeli?

Peki, bizleri bu denli ciddi oranda etkileyen beslenme alışkanlıklarımızı nasıl düzene koyabiliriz? Yediklerimize nasıl dikkat edebiliriz? Özellikle ofisinde masasında oturmuş bu yazıyı okuyanlar ve yoğun tempoyla okula giden öğrenciler hızla akıp giden bu kargaşada ‘ne kadar dikkat edebiliriz ki’ dediklerini duyar gibiyim. Çalışanlar ve öğrenciler bu düzensiz ve sağlıksız beslenme noktasında yalnız olmadığınızı belirtelim. Sıklıkla büyükşehirlerde yaşayan insanların karşılaştığı bu sorunlar diyet yemek paketleriyle çözüme kavuşmaktadır. Yemek yemeye bile vakit bulamayıp öğünleri birleştirmeye çalışanlara tam bir kurtarıcı olan diyet yemek paketleri sizleri düzenli bir hayata davet ediyor.

Kişiye özel diyet yemek servisi hayatınızı olumsuz etkileyecek yiyecekleri ortadan kaldırır ve ihtiyacınız olan vitamin, mineral ve proteinleri tüketmenizi sağlar. Diyet yemek servisinde tüm gün almanız gereken besinler özenle hazırlanarak öğünler halinde sizlere sunulmaktadır. Tüketime hazır olarak gelen bu yiyecekler sayesinde dengeli ve düzenli bir hayata merhaba diyebilirsiniz. ☺

metobolizmayi hizlandirarak saglikli zayiflamayi saglayan diyet yemekler... 1 - Metabolizmayı Hızlandırarak Sağlıklı Zayıflamayı Sağlayan Diyet Yemekleri Kapınızda!

Metabolizmayı Hızlandırarak Sağlıklı Zayıflamayı Sağlayan Diyet Yemekleri Kapınızda!

metobolizmayi hizlandirarak saglikli zayiflamayi saglayan diyet yemekler... - Metabolizmayı Hızlandırarak Sağlıklı Zayıflamayı Sağlayan Diyet Yemekleri Kapınızda!

Metabolizma yaşınızın olduğunu biliyor muydunuz? Her insanın vücut yapısına göre değişen metabolizma yaşı kilo almanızda veya kilo vermenizde büyük bir etkisi vardır. Doğru çalışmayan bir metabolizma beraberinde sorunları da getirmektedir. Vücut fonksiyonlarınızı birinci derece etkileyerek aynı zamanda sizlere yorgunluk ve bitkin bir hale de getirir. Metabolizmanın düzgün ve sağlıklı olarak çalışması için günlük yaşantıya dikkat edilmesi ve doğru bir şekilde beslenmeniz gereklidir. Metabolizmanız gerektiği hızda çalıştığı sürece sağlıklı beslenerek istediğiniz kiloya ulaşmanızda mümkündür.

Metabolizmayı hızlandıran diyet yemekler kapınızda

Metabolizmanızı harekete geçirecek besinleri tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki ya siz ne kadar doğru besleniyorsunuz? Koşturmanın hakim olduğu rutin gündeminiz de kendinize gereken özeni gösteriyor musunuz? Yemenize içmenize dikkat ediyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa okumaya devam edin 🙂 Özellikle yoğun geçen bu günler tam diyet bozucu günlerdir. Anlık olarak gelen açlık hissini bastırmak için yediğimiz abur cuburlar sonrasında başımızı çok ağrıtacak 🙁  Bu gidişata dur diyerek sizde istediğiniz vücuda daha hızlı kavuşmak istiyorsanız metabolizmayı hızlandıracak diyet yemekleri kapınıza kadar getiren Healthfit ile tanışma zamanı gelmiş demektir. 🙂

Metabolizma hızınızı arttıracak ve düzenli beslenmenizi sağlayacak diyet yemek paketleriniz hazırlanarak kapınıza kadar getiriliyor. Healthfit diyet yemek paket servisiyle günlük rutinde sağlıklı beslenmek için kendinize zaman ayırabilirsiniz. Diyet yemek paketinde öğünler halinde sizlere sunulan diyet yemeklerini zamanında tüketerek günlük sağlıklı beslenme çizginizi yakalayabilirsiniz. Düzenli ve sağlıklı beslenme beraberinde metabolizmanın da doğru ve düzgün çalışmasını sağlayacaktır. Diyet yemek paketleri sizin metabolizma yaşınıza ve vücut değerlerinize uygun olarak hazırlandığı için diyet sürecinden maksimum verimi elde edeceksiniz.

Adrese teslim diyet yemeklerini kapınıza getiren Healthfit diyet yemek servisi kalori miktarına göre hazırlamaktadır. İstenilen vücuda sahip olmak için metabolizma hızını tetikleyecek diyet yemekleri sizlere sunan Healthfit her gün yiyeceğiniz diyet yemeklerinizi adresinize getirerek sağlıklı zayıflamanızı sağlamaktadır. Adrese teslim diyet yemek paketlerini günlük 35 TL’den başlayan fiyatlarla kapınıza getiren Healthfit diyet yemekleriyle vücut değerlerinize uygun beslenerek sağlıklı zayıflayın.

Whatsap Sipariş Hattı