• 0Ürün - 0.00 

    Sepetim

    Alışveriş Sepetini Kapat
    • Sepetinizde ürün yok

Diyet Yapanların Uyması Gereken Olmazsa Olmaz Kurallar

diyet yapanların uyması gereken kurallar

diyet yapanların uyması gereken kurallar

Aynaya baktığınızda gördüğünüz görüntü sizi rahatsız mı ediyor? Her defasında başlayıp yarıda bıraktığınız sayamadığınız kadar diyet listeniz mi var? Bu sefer olacak diyerek başladığınız bu diyetiniz hüsranla sonuçlanmasın. Her zaman söylenildiği gibi diyete önce beyinde başlamak gerekir. Kafamızda bazı şeyleri netleştirerek bir karar verdikten sonra verdiğimiz bu kararı destekleyecek hamleler yaparak sonunda kazanan siz olabilirsiniz. Sonuçta aynada görmek istediğiniz görüntü sizin ellerinizde. Yaşam tarzınızda yaptığınız değişiklikler ve kuralların sonucunda sizde hayalini kurduğunuz vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi ki sancılı ve zor geçen bir süreç olacak ancak bu yolda başarıya ulaşanları görmek sizi motive edecektir.

Kararınızdan Vazgeçmeyin

Çıkmış olduğunuz bu yolculuktan sizleri alıkoyacak birçok engelin olduğu bilerek işe başlayalım ☺ Aileniz, arkadaşlarınız ve diğer insanlar özgürce hareket ederken kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ancak bu durumun sizi hedeflerinizden alıkoymasına izin vermeyin! Bu süreçte sizin hevesinizi kıracak bu etmenleri göz ardı edin ve sonuca odaklanın. Verdiğiniz bu karardan sizi döndürecek ve olumsuz etkileyecek kişileri ve durumları yok sayın ve hedefinize ulaştığınız zaman yaşayacağınız mutluluğu düşünün. Kararınızdan vazgeçmeniz demek o her defasında tekrar bıraktığınız diyetin en başına dönmeniz demektir. Aynı yolları tekrar tekrar yürümek size bıkkınlık hissi verecek ve bir sonrakinde daha da umutsuz olmanızı sağlayacaktır ki buda sizi umutsuzluğa götürecektir. Diyet sürecinde verdiğiniz bu karardan vazgeçmeyin ve bu işi bir kere kafada bitirin!

Sağlıklı ve Doğru Beslen

Diyet zincirleme ilerleyen bir süreçtir. Birbiriyle ilişkili devam eden bu süreçte bir halka koptuğu zaman her şeye sil baştan başlamanız gerekebilir. Verdiğiniz bu kararda en önemli halkanın beslenme olduğunu biliyoruz. Sağlıksız gıdalar ve dengesiz beslenmenin sonucu aldığınız kilolardan kurtulmak için yediğinize içtiğinize artık dikkat etmeniz gerekiyor. Vücudunuzun temel olarak ihtiyacı olan besinleri kalori miktarına dikkat ederek tüketmelisiniz. “ – Çalışırken bunu başarmak pek de mümkün olmuyor. “ dediğinizi duyar gibiyim ☺ Evet iş yoğunluğundan ötürü ne yediğimize değil de hemen yiyip karnımızı doyurmaya bakıyoruz. Ancak bir karar verdiniz ve bunu desteklemeniz gerekiyor. Her gün kendinize diyet yemeklerini hazırlayarak veya diyet yemek servisinden yararlanarak iş yerinde yediklerinize dikkat etmelisiniz. Hazırlama kısmında bir düzen tutturamadığımız için ikinci tercih bizim kurtarıcımız olacaktır. Hemen sizlere diyet yemek paketlerinden kısaca bahsedelim; Size özel menüler ile diyetisyen eşliğinde hazırlanan diyet yemek paketleri günlük olarak öğünler halinde sizlere sunulduğu için kendinize koyduğunuz kurallara uymanızı sağlar. Diyet yaparken ana öğün ve ara öğünler halinde her günün yemeğinin diyet yemek paketleriyle sizlere ulaşmasıyla sağlıklı beslenme kuralına uymuş olacaksınız. Özellikle iş yerinde bu kuralı göz ardı ettiğinizi düşünüyorsanız mutlaka diyet yemek paketlerinden yararlanmanız gerekiyor.

Günün son kapanışını akşam 18 : 00 ‘da en geç 19 : 00 ‘da bitirmelisiniz ☺ Akşam tüketilen yemeklerin size kilo olarak geri döndüğünü düşündüğümüz zaman geç saatlere kalmadan yemek faslını kapatmanız gereklidir. Sağlıklı beslenmek için diyet yemek servisinden destek alıyorsanız size getirilen yemeklerin bir düzeni ve sırası olacağından geç saatlere kadar gelen yemekleri tüketmiş olacaksınız. Diyet yemek servisinden yararlanmak isterseniz Healthfit kapıya teslim diyet yemek servisinden destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve doğru beslenmenin yanı sıra dün içerisinde belirli saatlerde spor yaparak vücudunuzun yağ yakımını hızlandırmanız gereklidir. Diyet sırasında uymanız gereken kuralları yerine getirdiğiniz sürece hayalinizdeki vücuda ulaşmanız o kadar da zor değil.

Close menu
Whatsapp Sipariş Hattı Whatsap Sipariş Hattı