• 0Ürün - 0.00 

    Sepetim

    Alışveriş Sepetini Kapat
    • Sepetinizde ürün yok

Sağlıksız ve Dengesiz Beslenme Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor

sağlıksız ve dengeli beslenme hayatımızı olumsuz etkiliyor

sağlıksız ve dengeli beslenme hayatımızı olumsuz etkiliyor

Haşlanmış gıdalar tüketiyor musunuz? Ya da rafine edilmiş besinlerle aranız nasıl? Vücudumuza zarar verecek besinler her zaman ilgimizi çekmiştir. Vücudumuzu etkileyerek bizlerin yaşam verimliliğini düşüren bu yiyeceklerin devamında bizleri üzücü bir sonun beklediğini hatırlatalım. Çeşitli işlemlerden geçerek sofralarımıza gelen besinleri ne kadar irdeliyoruz? Sorgusuz sualsiz tükettiğimiz yiyecek ve içecekler yaşantımızı etkiliyor. Bizlere tatsız tuzsuz gelen ve hiç de ilgimizi çekmeyen besinlere aslında ne kadar da ihtiyacımız var farkında değiliz. Canla başla yemek istediğimiz işlenmiş gıdalardan uzak durmamız gerektiğini ne zaman anlayacağız? Bizi kaçınılmaz bir sona götüren bu besinlerden kendimizi korumadığımız zaman neler olacak?

Vücut gerektiği gibi çalışmayacak;

İhtiyacı olan besinleri alamayan vücudumuz en sonunda bizlere tepkisini gösterecektir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu tepkilerden yaygın olanları sizlerle paylaşalım. Öncelikle sağlıksız hazır gıdalar ve fast food yiyeceklerin hakim olduğu bir beslenme alışkanlığının sonucu yüksek ihtimalle fazla kilolar olacaktır. Bütünüyle uzak durmamız gereken bu yiyecekleri sık sık tüketiyorsak alacağımız kiloları önceden kabullenmişiz demektir. Ülkemizde her 5 kişiden 1’nin obez olduğu kanıtlandığına göre kabullenmeyen insanların olduğunu düşünmek biraz da olsa içimizi ferahlatıyor. Ancak bu sayının giderek artması bizleri korkutmuyor da değil.

Hızla alınan kiloların peşinden birde kronik rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Kilonun ve dengesiz beslenmenin beraberinde getirdiği kronik rahatsızlıklar hayatın tadını tuzunu kaçıracağa benziyor. Kolesterol, tansiyon, bağırsak, kalp rahatsızlıkları ve mide hastalıkları oluşabilecek hastalıklardan yalnızca aklımıza gelenler. Günlük yaşantımızı da birinci derece etkileyen beslenme alışkanlıklarımıza bir çare bulmalıyız. Dengesiz ve yetersiz beslenmenin sonucunda artık dikkatimizin azaldığını, önemli bilgileri daha çabuk unuttuğumuzu ve artık ileriye dönük kurgulamalarda eksik kaldığınızı göreceksiniz.

Nasıl beslenmeli?

Peki, bizleri bu denli ciddi oranda etkileyen beslenme alışkanlıklarımızı nasıl düzene koyabiliriz? Yediklerimize nasıl dikkat edebiliriz? Özellikle ofisinde masasında oturmuş bu yazıyı okuyanlar ve yoğun tempoyla okula giden öğrenciler hızla akıp giden bu kargaşada ‘ne kadar dikkat edebiliriz ki’ dediklerini duyar gibiyim. Çalışanlar ve öğrenciler bu düzensiz ve sağlıksız beslenme noktasında yalnız olmadığınızı belirtelim. Sıklıkla büyükşehirlerde yaşayan insanların karşılaştığı bu sorunlar diyet yemek paketleriyle çözüme kavuşmaktadır. Yemek yemeye bile vakit bulamayıp öğünleri birleştirmeye çalışanlara tam bir kurtarıcı olan diyet yemek paketleri sizleri düzenli bir hayata davet ediyor.

Kişiye özel diyet yemek servisi hayatınızı olumsuz etkileyecek yiyecekleri ortadan kaldırır ve ihtiyacınız olan vitamin, mineral ve proteinleri tüketmenizi sağlar. Diyet yemek servisinde tüm gün almanız gereken besinler özenle hazırlanarak öğünler halinde sizlere sunulmaktadır. Tüketime hazır olarak gelen bu yiyecekler sayesinde dengeli ve düzenli bir hayata merhaba diyebilirsiniz. ☺

Close menu
Whatsapp Sipariş Hattı Whatsap Sipariş Hattı